Hey, I'm برج خنک!

Iraan, Texas

برج خنک کننده چیست؟

برج خنک کننده مشتمل بر تجهیزاتی است با جنس بدنه گالوانیزه، چوبی، بتنی و فایبرگلاس گاه بصورت منفرد و گاه همراه با چیلر با تقسیم بندی هایی بصورت گرد، مدور و مکعبی، تر و خشک، مدار بسته و مدار باز هیبریدی، جریان مخالف و جریان متقاطع، جریان طبیعی و جریان مکانیکی که بمنظور ایجاد برودت و انتقال گرما از سیال فرآیندی به اتمسفر در پالایشگاه، نیروگاه، مجتمع‌های مسکونی، تجاری، اداری، ورزشی، کارخانجات تزریق پلاستیک و... مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور خلاصه هدف از استفاده این سیستم، خنک کردن آب می باشد. خنک سازی آب با اهداف مختلف در کاربردهای صنعتی، تهویه مطبوع... توسط برج‌های خنک کن انجام میشود. عملکرد آن نیز در واقع مشابه عملکرد کولر آبی می باشد. کولر آب با پاشش آب سبب افزایش رطوبت هوا و کاهش دمای خشک هوا در تابستان می گردد. این سیستم نیز با پاشش آب و تماس با هوا موجب تبخیر بخش کوچکی از آب، در نتیجه سبب کاهش دمای آب می گردد.

ظرفیت برج خنک کننده اصطلاحا با تن تبرید یا کیلو وات نمایش داده می شود. این عدد بیانگر میزان گرمایی است که این دستگاه در واحد زمان از آب دریافت می کند. ظرفیت های برج خنک کن تولیدی شرکت ناب زیست در انواع مختلف از 5 تن برودتی یا تن تبرید آغاز و تا 5000 تن تبرید (به صورت چندسلولی و صنعتی) ادامه دارد.

یکی دیگر از مهمترین عواملی که در قیمت برج خنک کننده تاثیر بسزایی دارد و در ابتدای بحث از قلم افتاد مدار بسته یا باز بودن برجهای خنک کن می باشد. برج خنک کننده مدار بسته بدلیل استفاده از کویلهای مسی دارای قیمت بیشتری نسبت به کولینگ تاور مدار باز می باشد.

بیشترین مزیت برج خنک کننده مدار بسته عدم ترکیب سیال فرآیندی و سیال خنک کننده و جرم نگرفتن سیستم های لوله کشی می باشد.

انواع کولینگ تاور و نحوه کار آنها و کاربرد آنها در صنعت:

فرایندهای صنعتی و ماشین آلات مقدار زیادی گرما تولید می کنند که جهت حفظ عملکرد خود نیاز است تا این گرما به محیط منتقل شود.انتقال گرما از این فرآیند و ماشین آلات توسط یک مبدل حرارتی صورت می گیرد، و تین اساس کار یک برج خنک کننده است.

جالب این است که علی رغم اینکه برج های خنک کننده یا کولینگ تاور در قرن بیستم طراحی شده اند، اطلاعات فنی زیادی ئر مورد آنها موجود نیست برخی مردم فکر می کنند که برج های خنک کن یا کولینگ تاورها آلوده کننده محیط زیست هستند، در صورتیکه تنها چیزی که از یک برج خنک کننده به محیط زیست وارد می شود، بخارات آب است.

پکینگ برج خنک کننده

تعویض پکینگ برج خنک کننده یکی از مهم ترین بخش‌ های سرویس برج خنک کننده می ‌باشد و با تعویض پکینگ برج خنک کننده راندمان برودتی را در برج خنک کننده افزایش می دهیم. پکینگ یا به عبارتی سطوح خنک کاری در برج خنک کننده دارای عمر نسبتا کوتاهی است. این امر سبب شده که هر دوسال یا سه سال  پکینگ برج خنک کننده تعویض یا شستشو شود. شما می ‌توانید با رعایت برخی نکات  طول عمر پکینگ برج خنک کننده را افزایش و تعویض آن را به تعویق بیاندازید. تعویض به موقع و انتخاب پکینگ برج خنک کننده مناسب در عملکرد برج خنک کننده بسیار موثر می باشد. وظیفه اصلی سطوح خنک کاری یا پکینگ برج خنک کننده، در واقع افزایش سطح تماس و زمان برخورد دو سیال آب و هوا می ‌باشد. بخش عمده راندمان خنک کنندگی برج خنک کننده به عملکرد و مناسب بودن پکینگ برج خنک کننده بستگی دارد.

برای افزایش تبادل حرارتی بین جریان آب و هوا در داخل برج خنک کننده از پکینگ‌ برج خنک کننده استفاده می شود که با افزایش سطح تماس جریان آب با هوا و همچنین کاهش سرعت جریان آب، در خنک سازی جریان آب نقش موثری دارند. پکینگ‌ های برج خنک کننده به صورت پکینگ های شبکه ‌ای بوده و در دو نوع پکینگ های غشایی یا پکینگ فیلم ورقه ای و پکینگ اسپلش یا اسپلش بار در برج خنک کننده ها مورد استفاده و بهره برداری قرار می‌ گیرند.

پکینگ شانه تخم مرغی برج خنک کننده

پکینگ دیگری در دسته بندی نوع فیلم یا آبشاری قرار می گیرد که به آن نوع شانه تخم مرغی می گویند. پکینگ دکمه ای دارای ساختاری ورقه ای شکل می باشد که به صورت نر و مادگی به یک دیگر متصل می شوند. پکینگ های شانه تخم مرغی ابعادی معادل 50 در 100 در 50 سانتی متر دارند.

دلایل اهمیت تعویض پکینگ برج خنک کننده

پکینگ برج خنک کننده از قطعات اصلی و مهم در برج خنک کننده جهت سرد سازی سیستم ‌های خنک کننده می باشد. نحوه عملکرد آن ها به این صورت است که سطحی برای جا به جایی حرارت، تبادل انرژی و ایجاد تماس بین آب و هوا در برج خنک کننده تشکیل می ‌دهند. حالا اگر به هر دلیلی راندمان کاری پکینگ برج خنک کننده افت کند نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا می ‌کند. از جمله دلایل کاهش مکانیزم پکینگ های برج خنک کننده می توان به رسوب گرفتگی، خوردگی، پایین بودن کیفیت متریال سازنده و اتمام عمر مفید قطعه اشاره کرد. اما اصلی ‌ترین دلیل که سبب خلل در عملکرد برج خنک کننده یا پکینگ برج خنک کننده می‌ شود همان رسوب گرفتگی سطوح خنک کاری می ‌باشد. تمامی قطعات در طول عمر مفید یک برج خنک کننده احتیاج به بررسی، تعمیرات و یا تعویض دارند.

شستشو پکینگ های برج خنک کننده

شستشو پکینگ های برج خنک کننده بستگی به نوع گرانول سازنده مواد اولیه دارد. عمدتا پکینگ های برج خنک کننده از دو متریال با گرانول های PVC و پلی پروپیلن (PP) نیز ساخته می ‌شوند. گرید PVC به دلیل عدم انعطاف پذیری بالا و حتی کاهش آن به مرور زمان، با فشار آب جت واشر خرد شده و پکینگ ها شروع به فرو ریختن می‌ کنند. تعویض پکینگ برج خنک کننده در نوع فیلمی با متریال PVC بسیار متداول است، چرا که قابل شستشو نمی ‌باشند.  PVC به دلیل عدم مقاومت در برابر مواد شیمیایی، دارای قابلیت شستشو با اسید نمی ‌باشد و درصورت خرابی باید تعویض شود.

مواد اولیه پکینگ اسپلش برج خنک کننده (ضد رسوب) به دلیل ساخته شدن با گرانول های پکینگ PP دارای قابلیت اسید شویی بوده و علاوه بر آن تا ۹۵ درجه سانتی گراد نیز تحمل دمایی دارد. پکینگ های ساخته شده از پلیمر پلی پروپیلن دارای انعطاف پذیری مطلوب تری نسبت به PVC  هستند.

مشکلات رایج و اساسی در برج های خنک کننده:

رسوب گرفتگی پکینگها، نازلهای دوش، لوله های توزیع آب و بخش های مختلف داخلی کولینگ تاور در تماس با آبیخ زدگی تشتک ذخیره آب سرد در زمستان بدلیل کاهش دمای محسوس محیط دشواری تامین آب جبرانی در مناطق خشک و بیابانی که امروزه در کشور ایران بسیار زیاد می باشد. خرابی قطعات هوادهی بدلیل تماس دائم با رطوبت و پاشش قطرات آب

تاریخچه برج خنک کننده یا کولینگ تاور:

کاربرد برج‌های خنک‌کننده به  قرن نوزدهم آغاز انقلاب صنعتی و اختراع  چگالنده برای استفاده در  موتور بخار برمی‌گردد. در چگالنده‌ها سیال شونده غالباً آب است؛ به این صورت که آب با گرفتن گرمای بخاری که از خروجی  توربین یا  پیستون به چگالنده رسیده‌است، بخا را به حالت مایع تبدیل می‌کند. وجود این مرحله در چرخه موتور بخار باعث  افت فشار بخار خروجی می‌شود ولی در عوض مصرف بخار و در نتیجه مصرف سوخت را کاهش می ‌دهد و هم‌ زمان  کارایی سیستم سیستم را نیز بالا می ‌برد. البته باید در نظر داشت که چگالنده‌ ها در عمل نیاز به برج خنک‌کن به نسبت بزرگی دارند و در صورت عدم وجود برج خنک‌کننده، استفاده از آن‌ها اقتصادی نیست؛ چرا که هزینه‌های فراهم کردن آب بیش از سرمایه ذخیره شده از صرفه‌جویی انرژی می‌شود. فارق از موتورهای آبی که فراهم کردن آب هزینه ‌ای برای آن‌ ها محسوب نمی‌شود و استفاده از چگالنده بدون برج خنک‌کن امری عادی است، استفاده از چگالنده و برج خنک‌کن موضوعی حساس در صنعت به ‌شمار می ‌رود. با آغاز قرن بیستم قوانین و روش‌های فراوانی در زمینه چرخه‌های دارای برج خنک کن برای مناطقی که با مشکل کم‌آبی رو به رو بودند، طرح‌ ریزی شد و احداث برج خنک‌کننده را وابسته به نظر  شهرداری آن منطقه و کم و کیف منابع آبی آن منطقه کرد. در مناطقی که منابع آبی قادر به فراهم کردن آب برج خنک‌کن هستند، از سیستم حوضچه‌های آبی استفاده می‌شود و در مناطقی که محدودیت منابع دارند، مثل شهرهای بزرگ، از برج ‌های خنک‌کننده استفاده می ‌شود. در اواسط قرن بیستم که صنعت ساختمان دچار تحولاتی عمده ای گشت و ساخت برج ‌های مسکونی در دنیا رواج یافت، برج خنک کن پکیج برای استفاده در

سیستم‌ های تهویه مطبوع (گرمایشی و سرمایشی HVAC رواج پیدا کرد. کولینگ تاورهای اولیه پکیج، از فن سانتروفیوژ بهره می‌بردند و بدنه آن‌ها عمدتاً فلزی بود. با گذشت زمان و افزایش توانمندی‌های در حوزهکامپوزیت، برج‌های خنک کن فایبر گلاس به مرور وارد بازار شدند.

مزیت فایبرگلاس، مقاومت در برابر رسوب و خوردگی و از بین رفتن معضل زنگ زدگی در بدنه برج خنک‌ کننده بود. همچنین قطعات کامپوزیت فایبرگلاس از استحکام نسبتاً بالایی نیز برخوردار بودند. مزایای این نوع برج خنک‌کننده موجب گشت که استفاده از آن در واحدهای صنعتی نیز رواج یابد. با این وجود در شرایطی که دبی آب در گردش بالا بود، همچنان از برج‌های خنک کن Field Erected یا مونتاژ در محل استفاده می ‌شود.

اصول نگهداری کولینگ تاور در زمستان :

هر گاه نیاز بود از بای پس برای بالا بردن دمای آب استفاده کنید ، اگر دمای آب بسیار پایین رفت برای جلوگیری از یخ زدن آب برج خنک کن با استفاده از طراحی بای پس نشان داده شده در تصویر به سرعت آب گرم را مستقیم به تشت برج خنک کننده وارد کنید. انتخاب نوع و سایز بای پس از جمله اصولی است که باید توسط کارشناس برج خنک کننده طراحی شود ، می توان جهت کنترل اتوماتیک از سنسور دما و شیر برقی استفاده نمود.

برای نگهداری برج خنک کننده در زمستان مقدار دبی آب در برج خنک کننده کاهش ندهید و همیشه در محدوده نرمال به روی پکینگ ها توزیع شود. اگر توزیع آب بروی پکینگ کم باشد آب به سرعت دمای خود را از دست داده و یخ می زند. در برج خنک کننده جریان متقاطع هنگامی هم که بار حرارتی ورودی کافی نیست و امکان زیر صفر رفتن آب در قسمت انتهایی پکینگ وجود دارد، می توان محدوده توزیع آب را مطابق شکل کاهش داد تا از یخ زدگی احتمالی جلوگیری کرد.

میزان دبی هوا در برج خنک کننده کنترل شود و در صورت نیاز فن از مدار خارج شود. در برج های چند سلولی باید در نظر داشت که اگر فن در هر کدام از سلول ها روشن است دما بیش از اندازه پایین نیاید. بنابراین برای نگهداری برج خنک کننده در زمستان می توان از سیستم کنترل هوشمند برج خنک کننده دور همزمان استفاده کرد تا دما در یک سلول افت نکند و همه سلول ها دارای دمای برابر باشند و یا سیستم اینورتر به صورت تک به تک نصب شده ولی مینیمم دما تعریف شود.

در هنگامی که فرآیند یخ زدن آب و پکینگ برج خنک کننده آغاز شود باید ابتدا فن برج خنک کننده را خاموش کرد تا دمای آب خروج بالا برود. در حالت فن خاموش جریان هوا با سرعت بسیار اندک برعکس شده بر اثر جریان طبیعی غلبه کرده و به سمت پایین حرکت می کند. اگر که خاموش کردن فن کارساز نشد باید برای مدت محدود و تحت نظارت فن را به صورت برعکس راه اندازی کرد تا با راندن هوای گرم به سمت پایین یخ های ایجاد شده در قسمت پکینگ برج خنک کن ، لوور برج خنک کننده و تشت برج خنک کننده را از بین ببرد.

برای نگهداری از برج خنک کننده در زمستان می توان از تشت خشک در برج خنک کن استفاده کرد به این معنی که با قراردادن تانک ذخیره برای آب برج خنک کننده می توان تمام آب کولینگ تاور را با گرانش به تانک منتقل کرد. بنابراین تشت خشک بوده امکان یخ زدن آن وجود ندارد و تانک در داخل و محل گرم قرار دارد.

برای نگهداری برج خنک کننده در زمستان در حالت عادی بدون تانک مقداری از آب همیشه درون تشت و لوله ها باقی میماند که بعد از خاموش شدن برج خنک کننده دچار انجماد و یخ زدگی می شود. باید بعد از خاموش کردن دستگاه آب جبرانی برج خنک کن قطع شده و آب کل سیستم شامل برج خنک کن و لوله ها تخلیه شود تا امکان یخ زدن و ترکیدگی وجود نداشته باشد.

اگر در حالتی که آب دورن تشت و لوله های برج خنک کننده قرار دارد و آب تخلیه نشود باید از سیستم پیمایش گرمایی الکتریکی در برج خنک کننده ( Electrical Heat Tracing ) بروی لوله ها و تشت دستگاه استفاده کرد تا امکان پایین آمدن دما بیش از 40 درجه فارنهایت را ندهد. استفاده از هیتر های فلنجی در تشت هم از راه های دیگر بالا نگه داشتن دمای تشت برج خنک کننده می باشد ولی بروی دمای لوله ها کم اثر است و ممکن است دمای لوله ها پایین آمده و دچار یخ زدگی شود.

برای نگهداری کولینگ تاور در زمستان در شرایط یخ زدگی پایدار نباید دستگاه به مدت چند روز و بدون نظارت زیر بار رود ، نظارت مداوم از جمله نکات مهم نگهداری برج خنک کننده در زمستان می باشد. حتما میزان دمای آب برج خنک کننده را در اتاق کنترل داشته باشید و هر چند ساعت به صورت فیزیکی از برج خنک کننده بازدید داشته باشید تا بخش های آن دچار یخ زدگی نشود.

Sending to: 112 supporters

Add attachment (2MB filesize limit)

Your message has been sent!

Hi there! We're excited for you to send your first message.

Just a reminder, use messaging respectfully and appropriately. As a community of filmmakers and film lovers, we're here to tell stories, expand imaginations, build bridges and deepen empathy. Like everything on our platform, be supportive, create healthy debate, never get nasty and definitely don't spam. To use Seed&Spark, you agree to abide by our Code of Conduct.

Are you sure you want to delete this draft? There's no undo button!

The draft has been successfully deleted!

Ok

Hiding your project will prevent it from being viewed on the site or showing in search results on the web. Please note that it can take up to a week or two for Google to stop surfacing the page in search results. Anyone that clicks through before then will see the not found page.

Unhiding your project will allow it to be viewed on the site and show in search results on the web. Please note that it can take up to a week or two for Google to start surfacing the page again in search results.

Terms

>

Basic Info

Before we get started, please confirm the following:

By starting a project you agree to Seed&Spark’s Site Guidelines.

Terms

>

Basic Info

Cancel


Saved to Watchlist

Way to go, you just added something to your watchlist for the first time! You can find and view your watchlist at anytime from your profile.

Watch

Fund